برگزاری آئین غبارروبی مضجع امامزاده موسی مبرقع(ع)

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، شنبه هفتم مردادماه و پنجم ذی‌القعده مصادف با سالروز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است. به همین مناسبت آئین غبارروبی مضجع ححضرت موسی مبرقع(ع) ـ فرزند امام جواد الائمه(ع) ـ با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری، عضو هیئت‌ رئیسه مجلس خبرگان رهبری و جمعی از شخصیت‌های برجسته حوزوی و فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

این مراسم روز شنبه پیش از نماز ظهر و عصر به امامت آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در صحن و شبستان این بارگاه برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این مراسم می‌توانند به نشانی قم، خیابان آذر(شهید طالقانی)، کوی ۵۹، حرم مطهر حضرت موسی مبرقع (ع) مراجعه کنند.

پس از برگزاری این مراسم، حاضران میهمان سفره‌خانه آستان مقدس حضرت موسی مبرقع (ع) خواهند بود.

به گزارش تسنیم، ابو احمد موسی مبرقع (۲۱۴ ه. ق، حدود ۲۰۷ خورشیدی، مدینه و متوفی ۲۹۶ ه. ق برابر ۲۸۷ خورشیدی قم) فرزند امام نهم شیعیان حضرت امام جواد (ع)  و برادر امام هادی (ع) هستند.

ایشان در سن چهل سالگی از مدینه به قم مهاجرت کرد و تا پایان عمر در آنجا ساکن بود. نسب بسیاری از سادات هند و پاکستان به او می‌رسد.

وی در دوران حیات در قم مورد تکریم بزرگان و مردم شهر بود و پس از درگذشت عباس بن عمرو غنوی حاکم قم بر پیکر وی نماز خواند. مزار وی که در محله چهل اختران قم واقع است، از آن هنگام تاکنون مورد احترام مومنان است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *