کتاب ۲۵ درصد گران‌ شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، براساس گزارش‌های آماری نشر در مهرماه سال جاری ۷ هزار و ۷۳۱ عنوان کتاب منتشر شده است که در مقایسه با ۵ هزار و ۶۲۲ عنوان در دوره زمانی مشابه در سال گذشته شاهد افزایش رشد ۳۸ درصدی بوده‌ایم. از مجموع کتاب‌های منتشر شده ۶ هزار و ۸۰ عنوان تألیف و  هزار و ۶۵۱ عنوان ترجمه بوده است. ۴ هزار و ۶۷۸ عنوان چاپ اول و سه هزار و ۵۳ عنوان چاپ مجدد بوده است.

از این میان ۵ هزار و ۶۷۸ عنوان در حوزه کتاب‌های عمومی، هزار و ۲۵ عنوان در حوزه کتاب‌های کودک و نوجوان و هزار و ۲۸ عنوان در حوزه کتاب‌های کمک‌درسی بوده‌اند.

میانگین شمارگان کتاب در مهرماه سال جاری هزار و ۶۴۳ نسخه بوده که در مقایسه با هزار و ۷۰۲ نسخه شمارگان عناوین منتشر شده در مهرماه سال گذشته شاهد کاهش ۳ درصدی میانگین شمارگان کتاب‌ها بوده‌ایم.در مجموع شمارگان کتاب‌های منتشر شده در مهر ماه سال جاری برابر است با ۱۲۶۱۹۶۰۹٫

میانگین قیمت هر کتاب در مهرماه سال جاری ۱۹ هزار و ۵۷۸ تومان بوده که در مقایسه با میانگین قیمت هر کتاب در مهرماه سال گذشته ۱۵ هزار و ۶۵۶ تومان شاهد ۲۵ درصد رشد بوده است.

ناشران تهرانی ۶ هزار و ۲۷۶ عنوان کتاب و ناشران شهرستانی ۱۴۵۵ عنوان کتاب در مهرماه منتشر کرده‌اند. ۸۱ درصد کتاب‌ها در استان تهران منتشر شده و پس از آن قم با ۸ درصد و خراسان رضوی با ۳ درصد قرار دارد.

 انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *