مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی در مقایسه با دیگر انقلاب‌ها/ ۴ دهه همراهی ارزشمند مردم با انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و کارشناس ارشد مسائل استراتژیک در برنامه‌ تهران ۲۰ شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های شناخته شده در دنیا متفاوت است. پیروزی انقلاب اسلامی شبیه به یک معجزه بود.

وی افزود: پیام‌ها، ارزش‌ها و اهداف انقلاب‌های دیگر در تاریخ به مرور زمان و طی چند سال محو و نابود شده است و مردم نیز از آنها رویگردان شدند، اما درباره انقلاب اسلامی ایران باید گفت که اگر مردم پای این انقلاب، ارزش‌ها و آرمان‌های آن نایستاده بودند، امروز شاهد چهلمین سالگرد آن نمی‌بودیم.

این کارشناس ارشد مسائل استراتژیک  خاطرنشان کرد: در مقطعی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، دو قدرت بزرگ در دنیا به عنوان بلوک شرق و بلوک غرب وجود داشت، یعنی نظام شوری سابق در شرق که نظامی کمونیستی و مارکسیسم بود و نظام لیبرالیسم در غرب، هر دو وجهه مشترکی داشتند و به مردم دنیا گفته بودند که دین افیون ملت‌هاست و با دین  انقلاب و حکومت‌داری نمی‌توان کرد. در این میان برای اولین بار فردی همچون امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر الهی و دینی رهبری و هدایت یک انقلاب مردمی را به عهده گرفت.  مردم نیز با تمام وجود از او پیروی کردند، حتی شعارهای انقلاب نیز کاملاً متکی به دین اسلام و آئین قرآن بود.

در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از فیلم سخنان وی را ببینید:

 

 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *