تلاوت نماینده ایران در سومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی + فیلم

 به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، تکلیف رتبه قاریان شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی مالزی با یک تلاوت مشخص می‌شود.

مختار دهقان قاری ایرانی شرکت‌کننده در این مسابقات نفر آخری بود که تلاوت خود را در سومین روز این مسابقات در سالن تجارت جهانی شهر کوالالامپور اجرا کرد.

 

سیدجواد سادات فاطمی از اساتید هنر تلاوت قرآن کریم دهقان را در این مسابقات همراهی می‌کند.

سال گذشته حامد علیزاده دیگر قاری ممتاز ایرانی رتبه اول این مسابقات را به دست آورد. او در این مسابقات از همراهی و راهنمایی غلامرضا شاه‌میوه از اساتید هنر تلاوت کشورمان بهره‌مند بود.

قاریان اندونزی و مالزی نفرات قبل از دهقان بودند و به این ترتیب، مهم‌ترین تلاوت‌های این مسابقات و شاید حساس‌ترین آنها را سه تلاوت آخر امروز تشکیل داد.

قاریان الجزایر، مغرب، آمریکا، میانمار، اندونزی و مالزی دیگر قاریانی بودند که امروز به ترتیب در این مسابقات تلاوت کردند.

در دو روز گذشته این مسابقات که در روز دوشنبه و سه‌‌شنبه هفته جاری برگزار شد نیز قاریانی از سایر کشورها تلاوت کردند.

این مسابقات فردا نیز با تلاوت تعدادی دیگر از قاریان قرآن جهان ادامه خواهد یافت و روز شنبه با اعلام رتبه‌های برتر در مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.

در هیأت داوران شصتمین دوره مسابقات بین‌المللی مالزی همچون دوره‌های پیشین از اساتید ایرانی عضویت ندارد؛ اما در این دوره هیأت از چهره‌هایی از کشورهای اردن، برونئی، عربستان سعودی، لبنان، قطر، مصر، مالزی، اندونزی، تایلند و مغرب تشکیل شده است. 

عدم حضور اساتیدی از ایران در میان داوران مسابقات مالزی همواره مورد انتقاد جامعه قرآنی و قاریان ایران بوده است. با این حال قاریان ایرانی در رتبه دوم کسب مقام اول در این مسابقات قرار دارند.

مسابقات بین‌المللی مالزی قدیمی‌تر مسابقات قرآن جهان است، کشور عربستان سعودی و ایران به لحاظ قدمت در رتبه‌های بعدی را دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *